Pesto z czosnku niedźwiedziego

Rozpoczął się sezon na czosnek niedźwiedzi! W sklepach oraz na straganach jest go wręcz mnóstwo! Również w lasach i na łąkach rosną jego potężne ilości! Należy natomiast pamiętać, że czosnek niedźwiedzi jest częściowo chroniony w Polsce – nie możemy go zbierać w lasach.

Czosnek niedźwiedzi jest bardzo zdrowy – posiada te same właściwości co zwykły czosnek. Jego przewagą jest natomiast to, że znajdziemy w nim również związki siarki, które to bardzo dobrze wpływają na układ sercowo-naczyniowy oraz pokarmowy.

Poniżej znajdziesz super szybki przepis na pesto z czosnku niedźwiedziego. Tak przygotowane pesto możesz z powodzeniem przechowywać szczelnie zamknięte w lodówce przez okres kilku tygodni.

Składniki:

  • 2 pęczki czosnku niedźwiedziego
  • 100 ml oleju rzepakowego
  • 100 gram ziaren smażonego słonecznika
  • sól, pieprz (do smaku)

Pesto z czosnku niedźwiedziego – sposób przygotowania:

Przygotowanie pesto z czosnku jest bajecznie proste. Jeżeli nie udało Ci się kupić uprażonego słonecznika to najprostszym sposobem będzie samodzielne podsmażenie go na patelni. Pamiętaj, żeby cały czas mieszać słonecznik, aby Ci się nie przypalił.

Następnie odstaw słonecznik do ostygnięcia. W tym czasie dokładnie umyj listki czosnku i wysusz. Następnie połącz ze sobą wszystkie składniki w pojemniku blendera i dokładnie ze sobą zmiksuj.

Tak przygotowane pesto nadaje się już do spożycia! Doskonale sprawdzi się jako pasta do kanapek lub do obiadu – możesz z niego przygotować np.: spaghetti z pesto. Równie dobrym pomysłem będzie użycie go jako dipu na imprezie!

Smacznego!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *