Migdałowe makaroniki

Ach te makaroniki! Nie znam osoby, która ich nie lubi! Są niesamowite w smaku, a do tego wyglądają równie dobrze, jak smakują.

Makaroniki krótko mówiąc to słodkie ciasteczka, które przygotowane są z białek jaj, cukru oraz mielonych migdałów. Zamiast migdałów można użyć mielonych orzechów włoskich lub innych, maku, pestek dyni czy słonecznika, jak również płatków owsianych, wiórków kokosowych czy herbatników.

Dziś chciałbym Ci zaproponować te tradycyjne makaroniki z wykorzystaniem migdałów. Mam nadzieję, że będą Ci smakowały równie bardzo jak mi!

Składniki na ciasto:

  • 1 szklanka mielonych migdałów
  • 3 białka jaj
  • 1 i 1/4 szklanki cukru lub cukru pudru
  • 2 łyżki cukru pudru

Składniki na masę:

  • 2 łyżki śmietany 18%
  • 200 gram białej czekolady

Migdałowe makaroniki – sposób przygotowania:

Proces przygotowania makaroników zaczniemy od przygotowania ciasta. W tym celu do misy miksera wbij białka jaj oraz zacznij je ubijać na sztywną pianę. W trakcie ubijania dodaj do niej dwie łyżki cukru pudru.

Gdy piana będzie już sztywna dodaj do niej migdały oraz pozostały cukier. Całość dokładnie i delikatnie wymieszaj szpatułką.

Włącz piekarnik na 160 stopni Celsjusza.

Blachę do pieczenia wyłóż papierem oraz nakładaj na nią przygotowaną masę. Nakładaj ją łyżeczką w odstępach około 3 cm od siebie. Przed włożeniem ich do piekarnika pozwól im odpocząć przez około 8-10 minut. Następnie piecz je przez mniej więcej 12 minut.

Ciasto powinno być kruche na zewnątrz oraz miękkie w środku. Odstaw je do ostygnięcia.

W tym momencie zajmiemy się przygotowaniem masy. Czekoladę połam na mniejsze kawałki i wrzuć do garnka. Rozpuść czekoladę dodając do niej śmietany oraz dokładnie mieszając.

Powstałą masą posmaruj jeden makaronik oraz przełóż go drugim kawałkiem ciasta.

Smacznego!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.