Babka marmurkowa

Puszysta babka marmurkowa jest pyszna i zawsze smakuje jako dodatek do kawy, czy herbaty. Jej wykonanie tylko wydaje się być trudne. W rzeczywistości jest to bardzo łatwe w przygotowaniu ciasto, które nie powinno nikomu przysporzyć trudności w pieczeniu.

Czas, jaki będzie nam potrzebny do przygotowania tego ciasta to około 60 minut – i to razem z pieczeniem. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak tylko zabrać się do pracy! 🙂

Składniki:

  • 160 gram mąki pszennej
  • 100 gram skrobi ziemniaczanej
  • 10-15 gram kakao
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 140 gram oleju rzepakowego
  • 100-130 gram cukru
  • 4 jajka
  • 3-4 łyżki mleka

Babka marmurkowa – sposób przygotowania:

Przesiej przez sitko mąkę pszenną, skrobię ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Składniki powinny być zmieszane ze sobą.

Podziel składniki sypkie do dwóch misek. Następnie do jednej z nich dodaj kakao oraz wymieszaj składniki.

Teraz ubijemy jajka. W tym celu do misy miksera wsyp od 100 do 130 gram cukru, wbij do niego jajka oraz zacznij ubijać całość na wysokich obrotach miksera. Będzie to trwało około 10 minut, a masa będzie puszysta i jasna. Teraz zmniejsz obroty miksera na najniższe oraz bardzo powoli dolewaj do masy olej rzepakowy.

Również powstałą masę podziel na dwie części. Następnie do każdej części wsyp powoli mieszanki mąki. Do jednej jasną, a do drugiej mąkę zmieszaną z kakao, dodaj tez mleko. Wymieszaj obie części łyżką lub rózgą bardzo delikatnie.

Masę, w której będziesz piec ciasto posmaruj olejem rzepakowym i obsyp bułką tartą. Teraz przekładaj ciasto na zmianę do formy, raz ciemne, raz jasne. Dzięki temu powstanie nam piękny wzór.

Tak przygotowane ciasto należy piec w piekarniku nagrzanym do 180 stopni Celsjusza przez około 40 minut.

Aby sprawdzić, czy babka marmurkowa jest już gotowa uchyl delikatnie drzwi piekarnika i sprawdź ciasto nabijając je patyczkiem. Jeżeli jest on suchy to znaczy, że ciasto jest gotowe.

Smacznego!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.